تبلیغات
فیلتر شکن 

نکات فراموش شده

حضرت آیت الله مهدوی کنی در مراسم یازدهمین جشنواره انتخاب و معرفی پژوهشگران برتر دانشگاه امام صادق علیه‌السلام، به ایراد سخن پرداخته و نکات ارزشمندی را به اساتید و دانشجویان دانشگاه یادآور شدند(15/10/1389)

پدرعزیز ومهربان: فکر کنم آقازاده وخانم زاده ها یتان نکات ارزشمند شما را گوش فرا نمی دهند( البته حق دارند! چون تا اطلاع ثانوی کربلا تشریف دارند و یا درگیر پرونده سازی در کمیته های انظباطی هستند!)

   آیت الله مهدوی کنی:

      علم شیوه زورگویی ندارد. باید مسائل را بررسی کرد و پاسخ‌ها را اعلام نمود.

    علاوه بر صلاحیت‌های عمومی، وظایف، تکالیف و کارهای خوب و مستحبات که برای یک مسلمان باید مد نظر قرار بگیرد که همه باید آن را داشته باشند، یک چیزهای دیگری را هم از من و شما خواسته‌اند؛ بنابراین باید به آن سو برویم که پاسخگو باشیم. (قابل توجه واحد خواهران و آقا سعید:  این سخنان برای ما دانشجو هاست، شما خاطر عزیزتان را مشوش نکنید!)

     استاد خوب آن استادی است که شاگردش را به یک مرحله‌ای بیاورد که علاوه بر فهم کلمات دیگران خود دانشجو هم اظهار نظر بکند.

     به عقیده من، ما باید در کنار هر دانشگاه و دانشکده‌ای، یک دانشگاه و دانشکده محقق‌‌پرور و صاحب‌نظر‌پرور و مسلمان‌پرور تربیت کنیم.(مثلا دانشکده مظلوم فرهنگ وارتباطات که زیر نظر استاد ومحقق گرانقدر آقا سعید مهدوی کنی اداره میشود و نمونه کا مل یک دانشکده محقق پرور و صاحب نظر است!)

     هر کس با ما بیاید موفق است و هر کس نیاید خاسر است. حالا خواهید دید بنده چند سال دیگر می‌روم و شما هم چند سال بعد از من می‌آیید و در آنجا همدیگر را خواهیم دید، که ببینید چه کسی کار کرده و چه کسی کار نکرده است؟!  (به امید دیدار...   موفقیت شما آرزوی قلبی ماست)

     خوب، حالا بعضی از برادران در بعضی از مسائل انتقادهایی دارند یا ندارند بنده برای آن‌ها دعا می‌کنم. اشکال هم بکنید؛ مهم نیست! امّا راه را عوضی نروید.     ( اشکال بکنید ولی یادتان باشد شما در مُلک آنها زندگی می کنید!)

                                                                               امضاء

جمعی از دانشجویان غیر مهم!


+ نوشته شده در یکشنبه 3 بهمن 1389 ساعت 04:33 ب.ظ توسط mahdi نظرات |